Pszichológia Történetek Oktatás

Szinopszis a beszédfejlődésről a második junior csoportban téli játékok és szórakozás témában. A GCD összefoglalása a fiatalabb csoportban "Winter fun Nod winter fun a második fiatalabb csoportban


"Téli játékok és szórakozás"
A beszédfejlesztésről szóló óra összefoglalása. A második junior csoport "Zvezdochki"
Célok: megszilárdítani a tél jeleit és a gyerekek téli szórakozását. Tanítsd meg a gyerekeket találós versek kitalálására a télről és a hópelyhekről. Aktiválja és gazdagítsa a szókincset főnevekkel (tél, fagy, hó, hópehely, hóesés, hóvihar, jég, szánkó, korcsolya, síléc, hóember), igék (fagy, meleg, tiszta, gereblyéz, fagyos), melléknevek (hideg, havas, fagyos) , ragacsos, vidám, vidám, mosolygós). Fokozza a szeretetet a téli szezonban.
Eszközök: mesefestmény "Séta a télben"; mesemondás sémája; háromszögek, négyzetek, különböző méretű körök, kéz-, orr-, szem-, fülmodellek; bemutató "Masha és a medve".

Az óra menete.
Srácok, találjátok ki a rejtvényt:
Bepúderezte a pályákat
Díszítette az ablakokat
Örömet adtam a gyerekeknek
És szánon lovagoltam.
- Milyen évszak van? (Téli). Milyen szavakkal jellemezhető a tél? Télen hideg van. Tehát azt mondhatjuk, hogy a tél ... (hideg). Télen sok a hó. Tehát azt mondhatjuk, hogy a tél ... (havas). Ha télen nagy fagyok vannak, akkor azt mondhatjuk, hogy a tél ... (fagyos).
- Mit szólsz kérdéses ebben a rejtvényben?
Egy kis csillag keringett a levegőben,
Leült és beleolvadt a tenyerembe!
- Milyen csillagokról beszélnek ezekben a versekben? Hogyan néznek ki a hópelyhek? Miért olvadnak el a kezedben? Mi a neve egy ilyen jelenségnek, amikor sok-sok hópehely esik a földre? (Hóesés). És ha havazik és erős szél fúj, minek nevezhetjük? (Téli vihar). Ábrázoljuk, hogyan üvölt egy hóvihar. Eleinte halkan üvölt: óóóóó, aztán felerősödik, hangosabban üvölt. (A gyerekek kórusban és egyénileg ejtik az onomatopoeiát).
- Bár télen hideg van kint, sokféle játék, szórakozás, szórakozás jut eszedbe. Mit tehetsz, ha esik a hó? (Nézze meg a hópelyheket a ruhákon, fogjon hópelyheket, lapátolja a havat, tisztítsa meg az utakat stb.) Mit tehet, ha nedves a hó? (Játssz hógolyókat, építs erődöt, keríts, csinálj hóembert stb.) Mit tehetsz, ha hideg van és be kell melegedni? (Fussatok az ösvényeken, szánkozzanak egymással, síeljetek stb.) Milyen játékok jutnak eszetekbe a hóval? (házat építeni, havat festeni és hótorlaszokat díszíteni, havat önteni egyik vödörből a másikba stb.)
- Szeretnéd látni, hogyan szórakoznak a gyerekek télen?
A tanár bemutatja a "Séta a télben" című festményt.
- Meséljünk a képről a gyerekek téli szórakozásáról. (Gyerekek szánkóznak le a dombról. Egy idősebb fiú babát cipel a szánon. Egy lány korcsolyázik a jégen. Több gyerek hóembert készít).
- Mit gondol, milyen volt a hó azon a napon, amikor a gyerekek sétáltak? (Fehér, tiszta, ragacsos). Miért gondolod, hogy ragadós? (Mert hóembert csinálnak). Erős volt a fagy? (Nem). Milyen a gyerekek arca? (Vidám, vidám, mosolygós). Fáznak a gyerekek? (Nem, mindenkinek piros a pofája, sokat mozognak a gyerekek). Milyen hangulatban vannak a gyerekek? (Jó, vicces, kellemes, örömteli). Hogy nevetnek? (Ha ha ha).
Testnevelés "Nem félünk a fagytól."
- Fázol kint? Ábrázoljuk, mit kell tenni, hogy ne legyen szörnyű a fagy.
Kicsit felmelegítjük magunkat
És tapsoljuk a kezünket:
Taps-taps-taps-taps-taps!
Taps-taps-taps-taps-taps!
Melegítjük a lábunkat is,
És süllyedjünk inkább:
Top top top top top!
Top top top top top!
- Most melegítsük fel az arc részeit.
Hogy melegen tartsd – nézd, (dörzsölje össze a tenyerét).
Dörzsölje meg mindent, ahogy kell:
Pofa, (dörzsölje meg az arcát a tenyerével),
Orr, (orrszárnyak),
Fülek (fülek),
Ajkak (ajkak fentről lefelé).
A bundából még gőz is jött. (Tartsa szét a karjait oldalra, enyhén nyújtsa ki az ajkát, és lélegezzen ki rajtuk keresztül a meleg levegőt).
- És ha lefagy a kezünk, hogyan melegítjük fel? (A gyerekek kilélegzik a kezükbe az "x" hangot).
- Ki akar egy képről mesélni a gyerekekről? (Gyermekmesék a séma szerint: az évszak, milyen volt az idő, ki ment ki sétálni, milyen szórakozást talált ki, milyen hangulatban voltak a gyerekek).
- Szép volt, srácok, nagyon érdekes történetet készítettek a gyerekek téli szórakozásáról.
- Ha sétálni megyünk, hóembert formálunk a hóból. De most nincs hó, modellezzünk hóembert a táblára. Valamit elfelejtettem, milyen hóember vagyok? Milyen formákban néz ki? (Ajánljon gyerekeket különböző méretű háromszögek, négyzetek, körök. A gyerekek köröket helyeznek el a táblán - nagy, közepes, kicsi). Nagyon jó, már egy kicsit hasonló, de valami hiányzik. Milyen további részleteket tud hozzáadni? (Kéz, orr, szem, fül, haj stb.)
A tanár különféle lehetőségeket kínál a kéz, az orr, a szem számára.
- Milyen csodálatos hóembert készítettünk! Miért nevezték el Hóembernek? (Mert hóból van).
A tanár bemutatja a "Téli játékok és szórakozás" című prezentációt a "Masha and the Bear" rajzfilm szereplőivel.
- Ilyen móka a srácoknak télen sétálni. Mindig van egy szórakoztató játék vagy szórakozás. Nincs fagy, a szél nem borzasztó a srácoknak, hiszen től szórakoztató játék a gyerekek vidám hangulatúak és jó, jó egészséggel rendelkeznek.


Csatolt fájlok

Óvodai osztály

Nyílt osztály

"Téli mulatság" a második junior csoportban.

Pedagógus:

Bobileva Ljudmila Sztanyiszlavovna

Időráfordítás:

2018. február 28

Moszkva, 2018

Nyílt óra a 2. junior csoportban

"Téli mulatság"

Cél:

a gyerekek tudásának megszilárdítása a télről, a téli jelenségekről;

tisztázza az ismereteket arról téli szünet, szórakozás;

szókincs bővítése és aktiválása a "Tél, téli szórakozás" témában;

Feladatok:

Motoros készségek és képességek fejlesztése;

Tanulj meg egy jelre cselekedni;

Fejleszti a kézügyességet, gyorsaságot, a mozgáskoordinációt;

Barátságos hozzáállás kialakítása egymás iránt

Nevelési:

Bővítse a gyerekek ismereteit az évszakról - télről.

Megerősíteni azt az elképzelést, hogy a téli tevékenységek csak a télre jellemzőek.

Tanulj meg találós verseket kitalálni.

A gyermekek beszédének aktiválása a művészi szó segítségével.

Folytassa a kérdések megválaszolásának tanítását.

Fejlesztés:

Fejleszteni finom motoros készségek kezek;

Kommunikációs készségek fejlesztése és fejlesztése.

Oktatás:

Tisztességre nevelni;

Az önállóság elősegítése a feladat elvégzése során.

Felszerelés: bemutató "téli mulatság", hóember jelmez; párnázó poliészter hógolyók; hópelyhek, hópelyhek zenei kísérete.

Előzetes munka: képek és illusztrációk megtekintése a télről. Olvasás kitaláció... Beszélgetések a téli szórakozásról. Találós kérdések készítése.

Az óra menete.

A gyerekek bemennek a zenére.

Pedagógus: Srácok, találjátok ki a rejtvényt:

havazik,

Fehér vatta alatt

Az utcák és a házak eltűntek.

Minden srác örül a hónak -

Megint eljött hozzánk...(téli)

Gyerekek válaszolnak.

Így van srácok. És milyen jelek alapján állapítottad meg, hogy kint tél van? Ki szereti a telet? (felelik a gyerekek). Miért szereted a telet, miért? (gyerekek válaszai). Igen srácok, igaz. Télen sokféle szórakozás van, nevezetesen a lesiklás, hóembert faraghatsz, síelhetsz, korcsolyázhatsz.

És ma egy vendég érkezett hozzánk. És melyiket tanulod meg a rejtvényből:

A gyerekek ügyesen elvakították,
hóból készültek a labdák.
Kiöntő helyett sárgarépa

kukucskáló helyett parázs.
Egy vödröt tettek a fejemre
és egy szalmaparókát.
Most gyorsan mondd el
ki az?(hóember)

Hóember: Helló srácok! A nevem Hóember. meglátogatni jöttem!

Akarsz velem játszani? Szeretsz hógolyózni? Játsszunk veled varázshógolyókat.

A hóember elővesz egy kosár hógolyót, és ezt mondja:

Magasra dobom a hógolyókat, messzire repülnek, a srácok mindet összeszedik és a kosaramba viszik. (a játék 2-3 alkalommal ismétlődik).

A gyerekek etetőszékeken ülnek.

Hóember:

Milyen ügyes vagy. És tudja, hogyan kell találós kérdéseket kitalálni.

Két nyírfa ló

Átvisznek a havon.

Vörösek ezek a lovak,

És a nevük...

(Síléc.)

Úgy rohanok előre, mint egy golyó

Csak a jég csikorog

Igen, villognak a fények.

Ki visz engem? ...

(Korcsolya.)

Felhúzta őket a dombra

Verseny megszervezésére.

(Szánkó.)

Készítettünk egy hógolyót

Kalapot csináltak rá,

Rögzült az orr, és egy pillanat alatt

Kiderült …(Hóember.)

Télen csak egy szórakozás van.

Pontosságra és ügyességre mindenkinek szüksége van benne.

És mit nevezel "kagylónak"

Mit faragsz és mit dobál a barátaidnak?

(Hógolyók.)

Bemutató a téli szórakozásról.

Hóember: Télen sok a hó. A hó pedig az égből hulló hópelyhek! És most hópelyhekké változtatlak benneteket.

Balra, jobbra fordulás

És válj hópelyhekké!

Nos, hópelyhekké változtattalak, olyan könnyűek, fehérek, gyönyörűek. Ha fúj a szél, a hópelyhek forognak, repülnek. És ha elcsitul a szél, a hópelyhek a földre hullanak.

/ Hópehely játék - a gyerekek körben állnak, kezet fognak. A Hóember jelzésére - "Fújt a szellő, szálltak a hópelyhek" - a gyerekek szétszélednek a csoportban és forognak. A jelzésre: "Elült a szél" - leguggolnak a gyerekek. /

Játssz gyakorlatot"Jégkorong"

Hóember: Jó volt fiúk! Remekül játszottunk!

És az erdei havas tisztásomon van egy kosár hógolyókkal. Még mindig hógolyózni akarsz?

Gyerekek: Igen!

Hóember: Akkor menjünk az erdőbe. De előbb öltözzünk fel. Hideg van az erdőben.
Hamarosan vegyen ujjatlant
És persze nemezcsizmát.
Meleg bundát veszünk fel,
A kalap melegebb.
És menjünk együtt
Inkább sétálunk.
/ "sétaruha" utánzat a szövegnek megfelelően /

Játékgyakorlat "Menjünk az erdőbe"

/ a gyerekek körben követik egymást, a vezető jelzésére cselekszenek /
Ó, te tél-tél,
Pörgetett, söpört
Minden pálya, minden út.
Ne adja át, ne adja át.
Együtt szálltunk sílécre,
Egymás után futottak.
/ síelés szimulálása /
Leültünk a szánra
Gyorsan repültünk.
/ párokra oszlik, az első résztvevő hátranyújtja a karját, a második a résztvevő kezet fog, szánkózást imitál /
Gyorsan korcsolyára szálltunk,
És gyönyörűen táncoltak.
/ forogj, utánozd a korcsolyázást /



Hóember: Itt vagyunk! Hol van a kosaram?

Gyerekek: Itt van!

Hóember: Játsszunk hógolyókat!

Szórakoztató játék hógolyókkal.

A gyerekek egyenként állnak egy oszlopban. Viszont zenére hógolyókat dobnak a 1,5-2 m távolságra álló kosárba.



Hóember: Jó volt fiúk! Jó szórakozást a játékhoz! Most segíts összegyűjteni a hógolyókat a kosárba! Egy, kettő, három - gyorsan gyűjts!

Vezető
Kedves Hóember, valószínűleg fáradt, pihenjen. A gyerekek pedig verseket mesélnek a télről.
/ gyerekek leülnek, több gyerek verset mond tetszés szerint /
1 gyerek
Vicces dalokkal
A régi, sötét erdőbe
Zimushka megérkezett
A csodák ládájával.
E. Nilov


2 gyerek
Hó, forog a hó.
Az egész utca fehér.
Körbe gyűltünk
Pörgött, mint egy hógolyó.
A. Barto


3 gyerek
Csendesen esik a hó
Eljött a tél, barátom!
Játsszunk, szórakozunk
És nem félünk a fagytól!


4 gyerek
Hó száll, örvénylik,
Fehér az utcán.
És tócsák fordultak
Átlátszó üvegben.
Z. Alekszandrova


5 gyerek
Fehér hó, bolyhos,
Pörög a levegőben
És csendesen a földre
Esik, fekszik.
I. Surikov

Hóember: Srácok, milyen remek munkát végeztek!

Te és én olyan jól játszottunk, hogy olyan forrónak éreztem magam, és hamarosan elolvadok. Le kell fagynom, és most lefagyasztalak titeket. Nos, mielőbb rejtsd el a fogantyúkat! / A gyerekek körben állnak, amikor a Hóember közeledik - hátuk mögé rejtik a kezüket. /

Hóember: Ó, jól sikerült! Nem fagyasztottam le senkit! Nagyon jó veled játszani, de itt az ideje, hogy visszatérj! Viszlát srácok! / A hóember elköszön a gyerekektől és kilép a csoportból. /



Tanítsd meg a gyerekeket hóembert rajzolni. Folytassa a rajz használatának megtanulását különböző anyagok: ólomceruza, zsírkréták, akvarell. A műszaki rajzkészség erősítése anyagokkal. Fejleszteni azt a képességet, hogy a rajzon átadja a téli játékokhoz való hozzáállását. Csepegtessen szeretetet egészséges módon az élet és a sport.

Letöltés:


Előnézet:

Absztrakt GCD Rajz a témában: "Téli szórakozás"

Cél:

- A művek értékszemantikai észlelésének és megértésének előfeltételeinek kialakítása vizuális művészetek, a természetes világ.

Feladatok:

- Tanuld meg megkülönböztetni és megnevezni a tél jeleit.

- A meghallgatás és a megértés képességének kialakítása, a párbeszédre való törekvés kialakítása, a szókincs aktivizálása és bővítése a tél jeleiről (hó, fehér, hideg) vonatkozó elképzelések bővítésével

- A gyermekek kommunikációjának és interakciójának fejlesztése felnőttekkel és társaikkal. ---- Hozzájáruljon a társaikkal való baráti kapcsolatok tapasztalatainak felhalmozásához, hogy elősegítse az érzelmi reakciókészséget.

- A mozdulatok végrehajtási képességének kialakítása, szavakkal való összehangolása.

A mozgások koordinációjának fejlesztése.

A megvalósítás eszközei:

Játék-hóember, bemutató anyag "Téli mulatság" témában (nagy illusztrációk), vatta, attribútumok a "Szürke nyuszi ül" szabadtéri játékhoz.

Az óra menete:

1. Szervezeti mozzanat.

Pedagógus: Nézzétek, srácok, az ablakon keresztül:

Milyen csodálatos tél érkezett hozzánk!

A hó fehér-fehéren fekszik. Fák és bokrok fehér kalapba öltözve. A nap ritkán süt. Az állatok meleg bundába öltöztek, és elbújtak az üregükben. A fák ropognak a fagytól éjszaka. Kint hideg van, lehet hógolyókat, hóembereket csinálni.

Kopogtatnak az ajtón, megy a tanár úr megnézni, ki jött.

Pedagógus: És most lássuk, kik jöttek hozzánk (behoznak egy hóember játékot). Ki ez?

Gyermekek: Hóember.

Pedagógus: Jobb. De szomorú, nincs kivel játszani. Játsszunk vele!

Mondd, mikor készíthetsz hóembert?

Gyerekek: Télen.

Pedagógus: Miből lehet hóembert csinálni?

Gyerekek: Ki a hóból.

Pedagógus: Most megfestjük veled a hóemberünket.

Egy szabadtéri játék "Szürke nyuszi ül"

Pedagógus: Gyerekek, játsszuk a hóemberrel a „Kis szürke nyuszi” játékot.

A tanár maszkokat oszt a gyerekeknek.

Pedagógus: Nyuszikká változtunk.

A szürke nyuszi ül és mozgatja a fülét,
Így, úgy, és csóválja a fülét!

(A gyerekek leguggolnak, és a kezükkel ábrázolják, ahogy a nyuszi csóválja a fülét)

A nyuszinak hideg ülni, meg kell melegíteni a mancsát,
Így, így meg kell melegíteni a mancsait!

(A gyerekek finoman a tenyerükre csapják a tenyerüket. Aztán felkelnek)

A nyuszi hidegen áll, a nyuszinak ugrani kell!
Dap - Dap - Dap - Dap, a nyuszinak ugrani kell!

(A gyerekek két lábon ugrálnak, kezüket a mellkasukra teszik)

Valaki megijesztette a nyuszit, a nyuszi felugrott és elszaladt.

(A gyerekek egy csoportban szétszóródnak)

Pedagógus: Milyen ügyes srácok vagytok!

Most pedig mondjuk el hóember barátunknak, mit tudunk a télről.

2. A fő rész.

A tanár festőállványra hívja a gyerekeket a "Téli mulatság" sorozat illusztrációjával.

Pedagógus: Figyelj, felolvasok neked egy érdekes verset.

Ó te tél-tél,

Faggyal jöttél

Hóbuckákat öntött ránk

Jégfonatok.

mezítláb futott

Jó móka az ösvényeken

Csipke nekünk később

Az ablakokat lefüggönyözték.

Szeretünk télen vezetni

Kerek tánc a karácsonyfa mellett,

És csinálj hóembert,

És lovagolj le a dombról

Szeretjük a téli hideget

De mindezzel mi

Ülünk és teát iszunk

Akinek nyár illata van.

Pedagógus: Melyik évszak látható a képen?

Gyermekek: Tél.

Pedagógus: Gyerekek, mondjátok el, mit láttok még a képen?

Gyermekek: Hó, gyerekek, szánkó, fa, süvöltő madár, mókus.

Pedagógus: Mit csinálnak a gyerekek?

Gyermekek: Hóembert csinálnak, szánkóznak, mókust etetnek.

Pedagógus: És miből csinálnak hóembert a gyerekek?

Gyerekek: Ki a hóból.

Pedagógus : Milyen hó, milyen színű?

Gyermekek: hideg, fehér.

Légzőtorna "Fújjunk hópelyhekre"

Pedagógus: Ó, gyerekek, nézzétek, mennyi havat hozott magával barátunk, a hóember! Játsszunk, fújjuk a hópelyheket!

A tanár vattadarabokat oszt szét a gyerekek tenyerén. A gyerekek hópelyheket fújnak ki a tenyerükből.

3. Következtetés.

Pedagógus: Gyerekek, jól játszottatok a hóemberrel, jól érzi magát, jól van.

Hóember köszönetet mond nekünk!

És most te és én elmegyünk sétálni, és kis hóembereket készítünk a hóember barátunknak.


MBDOU " Óvodaáltalános fejlesztési típus No. 3 "Solnyshko" Kukmor"

A Tatár Köztársaság Kukmorsky önkormányzati körzete

Sport szórakoztató összefoglaló

a témában"Téli mulatság"

a második fiatalabb csoportban

Irbuldina I.K., oktató

a testnevelésről

2015

Cél : Elhozni a gyerekeknek az egymással való kommunikáció örömét.

Feladatok:

1. Tanítsa meg a gyerekeket körben mozogni és jelre mozdulatokat végezni a szabadtéri játékokban.

2. Fejlessze a gyerekek gondolkodását, emlékezetét a téli tevékenységek elnevezése során.

3. Tanítsd meg a gyerekeket részekből egészet összeállítani.

4. A kezek finommotorikájának fejlesztése ujjjátékban.

5. Fokozza a játékban való részvétel iránti vágyat.

Szórakoztató anyag : állatok képek (medve, róka, farkas, nyúl), mackó, hóemberek részletei, hógolyók, attribútumok dramatizáláshoz, csemege.

Az esemény előrehaladása:

Gyerekek lépnek be a terembe. Állj fel egy körben .

Pedagógus: Játsszunk.

Szemek, szemek, jó napot, nem vagy lusta tanulni?

Fülek, fülek......

Kiöntő, kifolyó......

Száj, száj…….

Pofa, pofa……..

Lábak, lábak……..

Fogantyúk, fogantyúk ……….

Jó kedvünk van? Hol van? Ah, ez az! A mosolyunkban. Fogjunk kezet, és jó hangulatot küldjünk egymásnak. És most ugyanazzal jó hangulat egy kört a "körhinta"

1. Egy szabadtéri játék "Körhinta ».

A gyerekek körben állnak. A földön van egy kötél, melynek végei meg vannak kötve.A gyerekek odajönnek a kötélhez, felemelik a földről és jobb (vagy bal) kezükkel kapaszkodva körbe járnak a következő szavakkal:

Alig, alig, alig, alig

Pörögtek a körhinták

Aztán körbe, körbe

Minden fut, fut, fut.

A játékosok először lassan mozognak, majd a "fut" szó után futnak.

Az oktató parancsára "Fordulj!" másik kezükkel gyorsan megragadják a kötelet és az ellenkező irányba futnak. Szavakban:

Csitt, csit, szánj rá időt

Állítsd meg a körhinta

Egy és kettő, egy és kettő

Szóval vége a játéknak...

a körhinta fokozatosan lelassul, és az utolsó szavakkal megáll. A játékosok a földre teszik a kötelet, és átrohannak a pályán. A jelre ismét rohannak leülni a körhintára, vagyis kezükkel megragadják a kötelet, és a játék folytatódik. A körhintán csak a harmadik csengetésig lehet helyet foglalni. A későn érkező nem ül a körhintán.

Testnevelés oktató. - Így lovagoltunk vígan a körhintán. Most foglaljon helyet (a gyerekek a felnőttekkel ülnek.)

Srácok, melyik évszak van most?

Gyerekek - Téli.

Testnevelés oktató: - Így van, tél. Mondd kérlek, honnan tudtuk, hogy eljött a tél?

Gyerekek válaszai.

Adok képeket és találós kérdéseket készítek, te pedig mutatsz egy képet megoldással.

2. Találós kérdések (állatok)

Ki szívja mancsát télen?Szeret az udvaron turkálni!

A mézet is szereti.Fogj egy csirkét – és be az erdőbe!

Hangosan ordíthatÉs a neve...(Róka)

Mi a neve? ...(MEDVE)

Barátságot vezet egy rókával,Ügyesen átugrik a mezőn,

Mások számára rettenetesen gonosz.Mint egy bolyhos fehér golyó.

Minden fog kattan és kattog,Nyáron fehér, télen szürke.

Nagyon ijesztő szürke... (WOLF)És egy kicsit elzsibbadt.

Ki ő? Találd ki!
Hát persze... (NYUSZ)

Jól sikerült fiúk.

Most emlékezni fogunk a "Little White Bunny Sits" játékra

Kis fehér nyuszi ülÉs csóválja a fülét.Így úgyMegmozgatja a fülét.A gyerekek mozgatják a kezeiket, felemelve a fejükhöz.Nyuszi hidegen ülFel kell melegítenünk a mancsokat.Taps, taps, taps, taps,Fel kell melegítenünk a mancsokat.A „taps” szótól a mondat végéig a gyerekek tapsolnak.Nyuszi fázik állniMeg kell ugranom a nyuszit,Skok-skok, skok-skok,A nyuszinak ugrani kell.A „skok-skok” szavaktól a mondat végéig a gyerekek mindkét lábukon ugrálnak a helyükön.Valaki (vagy egy medve) megijesztette a nyuszit,Nyuszi felugrott... és elvágtatott.A tanár megmutatja a játéknak egy medvét – a gyerekek pedig elszaladnak a helyükre.Szórakozás a nyusziknak a réten.

Testnevelés oktató: - Ha hó esett, hideg szél fúj, akkor megjött (téli) ... Milyen játékokat lehet játszani télen?

(síelünk, hógolyózunk, hóembert építünk)

3. Játék "Szerelje össze a hóembert" részekből.

Ujjtorna

Egy kettő három négy,Hajlítsa be az ujjait.
Te és én csináltunk egy hógolyót.
Hógolyót csinálnak.
Kerek, erős, nagyon sima.
Mutass egy kört, szorítsd össze a tenyerüket, simogasd

egyik tenyerét a másikkal.
És egyáltalán nem édes.
Ujjal fenyegetni

Játék "Ki gyűjti a legtöbb hógolyót" (szülők és gyerekek)

Légzőtorna: "Kézmelegítés" (lélegezz be az orrán keresztül, és fújj a kihűlt kezeidre, egyenletesen fújd ki a szádon keresztül, mintha a kezeidet melegítenéd).

Testnevelés oktató: - Ezek a jó fickók, akiket építettünk, és egy hóember, és hógolyókat gyűjtöttünk.

Szereted a meséket, és milyen oroszokat népmesék tudod? (a gyerekek sorolják a mesék nevét), majd megjelenik a Kolobok

Mézeskalácsfigura: Mit beszélsz rólam és mit csinálsz?

Gyermekek: - Testnevelés és emlékezett orosz népmesék.

Testnevelés oktató: - Mit hoztál a gyerekeknek, Kolobok?

Mézeskalácsfigura. Süteményt hoztam a nagyszüleimtől, hogy mindenkit megvendégeljek.

-Mondjunk köszönetet Koloboknak, eljött neki az ideje, és soha többé ne meneküljön nagypapától és nagymamától.

Mézeskalácsfigura odaadja a sütisdobozt, elköszön és elmegy.

Testnevelés oktató: - Szóval a mulatságunknak vége.

A második junior csoport beszédfejlesztéséről szóló lecke összefoglalása

"Téli mulatság"

Cél.

1.Gyakorolja a gyerekeket a párbeszédes beszédben, tanítsa meg mondatokból miniatűr történetek összeállítását gyermeki ötletek alapján.

2. Tanítani a gyerekeket találós kérdések megfejtésére, töltse ki kreatív feladat tanár.

3. Tanuljon tovább egy szóban hangokat kiemelni, szavakat kiválasztani egy adott hanghoz.

4. A gyerekekben a ritmusérzék fejlesztése, a költői sorok ütemére való mozgás képessége.

5. Fejleszd a gyerekek kreatív képzelőerejét.

6. A bennszülött természet, az orosz tél iránti szeretet előmozdítása.

Fejlesztő környezet: téli tájat ábrázoló festmények, téli mulatság: fiú síel, lány korcsolyázik, gyerekek hóembert készítenek, gyerekek hógolyóznak.

A lecke menete

Pedagógus: Felkérem a gyerekeket, hogy fontoljanak meg egy téli tájat ábrázoló képet, válaszoljanak a kérdésekre:

Pedagógus: - Melyik évszak van a képen?

Mi alapján gondoltad, hogy tél van?

(Gyerekek - Snow).

Mi van most?

(Gyerekek - Fehér, bolyhos, fényes, hideg, ezüst).

Nevezd el szeretettel a havat. (Gyerekek - Hógolyó).

Mit nevezünk természeti jelenségnek, amikor hó esik? (Gyerekek - Hóesés).

És ha a hó hatalmas kupacot takart. Minek nevezzük? (Gyerekek - Snowdrift).

És ha esik a hó és fúj a szél, minek nevezzük ezt a jelenséget? (Gyerekek - Blizzard, hóvihar).

Mi történik a hóval télen? (Gyermekek- Esik, örvénylik, repül, csapkod, ömlik, olvad).

Milyen ünnepek vannak télen? (Gyerekek - Újév).

Tetszik ez az ünnep? Hogyan? (Gyerekek jönnek a mesehősök, a Mikulás és a Snow Maiden ajándékot hoz, felöltözik gyönyörű jelmezek stb.)

Egyébként miért szereted a telet?

(A gyerekek elkezdenek fantáziálni, hogy mit csináljanak télen, a fagy és a hideg ellenére, és ennek eredményeként kiderül, hogy a tél a legérdekesebb és legszórakoztatóbb évszakok közül.

Arra kérem a gyerekeket, hogy gondolják át a képeket:

- "a fiú síel";

- "a lány korcsolyázik";

- "a gyerekek hóembert csinálnak";

- "gyerekek hógolyóznak"

- "a gyerekek lovagolnak le a dombról"

Mintakérdések:

Kit látunk a képen?

Mit csinál ez a karakter?

Mikor tudsz korcsolyázni, síelni, hóembert készíteni, hógolyózni, csúszdázni?

Mit viselnek a gyerekek? Miért nem tudsz nagyon melegen öltözni, amikor korcsolyázol vagy síelsz?

Felkérem a gyerekeket, hogy alkossanak novellák mindegyik képhez.

Minta történet

A festményen egy fiú látható. Ő síel. A legjobb dolog

csináld télen, amikor fagy van és pihe-puha hó. A fiú könnyű kabátot visel és kötött sapka... Ha bundát viselne, nagyon meleg lenne, és kényelmetlenül is mozogna.

Testnevelés.

"Téli mulatság".

Felvettük a sílécet

(A gyerekek követik egymást)

És menjünk autózni.

(A síelők mozgásának utánzása)

Nézd meg, hogyan

Gyorsan lehet sietni.

Jégszán

(Párba áll)

Gyorsan rohannak maguktól.

(Az egyik gyerek elöl, a másik hátul áll.)

Nagy hófúvás van előttünk -

(Kézen fognak, és egymás után futnak.)

Bumm! - elakadt a szán.

(Állj meg és guggolj)

Pedagógus:És most találós kérdéseket fejtünk meg veled:

A fehér takaró nem kézzel készült.

Nem volt szőve vagy vágva,

Az égből a földre esett. (Hó)

Se deszka, se balta

A híd készen áll a folyón.

A híd olyan, mint a kék üveg

Csúszós, vidám, könnyű. (Jég)

Hogy meg ne fagyjon, öt srác

Kötött kályhában ülnek. (Ujjak egy kesztyűben)

Ajándékokkal jövök

Ragyogó fényekkel ragyogok

Okos, vicces,

Szilveszterkor én vagyok a felelős!

Legyen olyan, mint egy tüskés sündisznó

De a srácok számára én vagyok a legjobb! (Karácsonyfa)

Minden este megyek

Rajzolj köröket a jégre

Nem ceruzával

És fényes... (korcsolya)

A gyerekek kimentek sétálni.

A gyerekek elkezdték hengerelni a havat.

Szén, sárgarépa, csomó -

Minden lett... (Hóember)

Ujjjáték "Sculp a nyuszi"

Készítettünk egy hógolyót

(Mozgásszimuláció)

A fülek később műsort adtak

(Fülek megjelenítése)

És csak a szemek helyett

(Mutatóujj érintésével)

Nálunk szenet találtak

(a szem sarka)

A nyuszi úgy jött ki, mintha élne!

(Összefonja a karját a mellkasához, kezét lefelé)

Van farka és feje!

(Mutasd a farkát, majd mindkét kezét

tedd a fejedre)

Ne húzd a bajuszt -

(Rázd meg az ujjad)

Szalmából vannak!

Hosszú, fényes

(Tartsa szét a kezét az orrától oldalra)

Pontosan igazi!

(Rázd a fejed)

Pedagógus: Srácok, figyeljetek a szavakra: ssnieg, ssniezhinka, ssniezhok, ssniegovik. Mi a hang ezekben a szavakban? Milyen szavak vannak még a hanggal VAL VEL? (Hólány, jégcsap, szánkó, süvöltő, cinege.) A -val hang az erdő szóban van. Erdő, erdő... noé, erdő... ok, erdő... becenév, öregember-erdő... birka.

Óra összefoglalója: Srácok, mondjátok el, miről beszéltünk ma.

(Gyerekek - télről, téli mulatság - síelés, hógolyózás, korcsolyázás, hóember készítés. Találós kérdések, minimesék kitalálása.)